Shoptet: Češi na e-shopech utratí za vánoční dárky přes 12 miliard korun

Celková suma, kterou by Češi měli na e-shopech v letošním ruce utratit, nejspíš přesáhne 161 miliard korun. Více nakupují ženy, po elektronice ale častěji sahají muži.

Shoptet: Češi na e-shopech utratí za vánoční dárky přes 12 miliard korunSpolečnost Shoptet odhaduje, že Češi v předvánočním čase nakoupí na e-shopech zboží za více než 12 miliard korun. Celková suma, kterou v roce 2019 v internetových obchodech utratí, by pak měla překonat 161 miliard korun.

To je podle odborníků o 16 % víc než v loňském roce. „Sledujeme, že některé zboží se v letošním roce prodává víc než loni. Že bychom ale oproti tomu zaznamenali u některého jiného druhu zboží propad, to se nestalo,“ říká CEO Shoptetu Miroslav Uďan.

Elektroniku nakupují spíš muži

Společnost Shoptet uvádí, že firmy sídlící v hlavním městě prodají celkem 70 % veškerého zboží českých e-shopů. V souboji pohlaví vítězí v oblasti online nakupování ženy nad muži v poměru 6:4.

Pokud bychom se ale zaměřili na jednotlivé kategorie zboží, čísla by byla podle odborníků velice odlišná. Například elektroniku kupují z 65 % muži, a to nejen před Vánoci, ale celoročně. V posledních letech navíc stoupají celkové prodeje i mimo Vánoce.

Například v lednu stoupají prodeje všeho, co souvisí s hubnutím, elektronika se hodně prodává před časem dovolených. Květinám vzrostou tržby až na šestinásobek okolo Valentýna,“ doplňuje Uďan.

Zdroj: Shoptet

Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com

Komentáře