Shoptet: Češi během černého pátku utratí na e-shopech až 800 milionů korun

Útrata na e-shopech bude na černý pátek zhruba o 250 % vyšší oproti dlouhodobému průměru. Výprodejovou akci plánuje využít přibližně 450 000 Čechů, nečastěji utratí kolem 900 Kč.

Shoptet: Češi během černého pátku utratí na e-shopech až 800 milionů korunSpolečnost Shoptet odhaduje, že poslední listopadový pátek se útraty Čechů v internetových obchodech vyšplhají až na 800 milionů Kč. Běžné páteční útraty se přitom pohybují kolem 320 milionů Kč. Jedná se tak o 250% navýšení oproti dlouhodobému průměru.

Shoptet dodává, že oproti loňskému Black Friday se očekává nárůst v útratách o 25 %. Mezi hlavní důvody růstu podle společnosti patří celkový růst e-commerce trhu (zhruba o 18 %), vyšší kupní síla obyvatel a také vyšší povědomí o této slevové akci.

Analýza Shoptetu, který spravuje téměř polovinu ze zhruba 40 tisíc českých e-shopů, se do pátečních nákupů zapojí přibližně 450 000 Čechů, kteří utratí nejčastěji okolo 900 Kč. Podle firmy však ani zdaleka nepůjde o vrcholný den nákupů.

Vrchol vánoční sezony překoná miliardu korun

Každý rok doslova v přímém přenosu sledujeme, kdy nastává nákupní vrchol Vánoc. Vloni to bylo 10. prosince,“ říká Miroslav Uďan, generální ředitel společnosti Shoptet.

Díky tomu, že v reálném čase vidíme výkon obrovské části celého e-commerce trhu, dokážeme modelováním predikovat, jak to dopadne letos. A naše výpočty říkají, že během vrcholného dne překročíme symbolickou miliardu korun,“ dodává.

Podle statistik Češi ani pod dojmem lákavých slev Black Friday nekupují bezhlavě všechno, co uvidí. V loňském roce využili výhodných nabídek nejčastěji k zakoupení jedné věci, průměrná cena nákupu se pohybovala okolo 900 korun.

Zdroj: Shoptet
Úvodní foto: © goodluz - Fotolia.com

Komentáře