Shopsys: Trh e-commerce bude v roce 2020 pokračovat ve sbližování se s offlinem

Shopsys očekává, že v letošním roce dojde k ještě širšímu využití kamenných výdejních míst a zahraničních e-shopů. Čeští a slovenští zákazníci si totiž čím dál více zvykají na vyzvedávání balíčků právě ve výdejnách.

Shopsys: Trh e-commerce bude v roce 2020 pokračovat ve sbližování se s offlinemSpolečnost Shopsys uvádí, že trh e-commerce letos naváže na rok 2019, ve kterém docházelo k intenzivnímu propojování online a offline prodeje. V této souvislosti očekává ještě širší využití kamenných výdejních míst a zahraničních elektronických obchodů.

Z analýzy českého a slovenského trhu společnosti dále vyplynulo, že zahraniční hráči (jmenovitě Amazon, Alibaba či Wish) vloni získali na českém trhu znatelně silnější pozici. Nejviditelnější zájem pak mezinárodní e-shopy zaznamenaly v oblasti módy.

Noví hráči podle šéfa Shopsysu Lukáše Havláska uspěli zejména díky intenzivnímu marketingu. „Agresivní přístup vytváří tlak zejména na provozovatele menších a středních e-shopů, které se nejen tímto dostávají doslova do ohrožení,“ dodává.

Zásilku nechci domů, ale do výdejny

Analýza Shopsysu také potvrdila trend v podobě proaktivního vyzvedávání objednaného zboží ze strany klientů, kteří jsou často nespokojeni s doručením až domů, a to především z důvodu spolehlivosti.

Intenzivnější využití tak podle společnosti registrovaly výdejní místa jako Zásilkovna, Uloženka apod. Shopsys zároveň odhaduje, že růst využití kamenných výdejem bude pokračovat i v letošním roce.

Analýza ovšem rovněž odhalila, že malým a středním e-shopům se vyplatí disponovat vlastní výdejnou pouze v případě, že tato dokáže zákazníkům přinést určitou přidanou hodnotu, jako například poradenství či servis.

Zdroj: Shopsys

Úvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře