Portwox: Největší výzvou při správě aplikací na Kubernetes jsou mobilita a ochrana dat

Průzkum odhalil, že klíčovým požadavkem na stavové aplikace provozované na Kubernetes je zálohování a obnova. Většina respondentů navíc očekává nárůst stavové zátěže.

Portwox: Největší výzvou při správě aplikací na Kubernetes jsou mobilita a ochrana datSpolečnost Portwox z rodiny Pure Storage představila výsledky svého průzkumu mezi, který mapoval názory koncových uživatelů na provozování stavových aplikací na platformě Kubernetes.

Průzkum ukázal, že podle více než poloviny respondentů jsou zvýšení agility (58 %) a zvýšení odolnosti (52 %) hlavními důvody pro rozhodnutí vytvářet a nasazovat stavové aplikace na platformě Kubernetes.

IT profesionálové se zároveň shodují, že provozování stavových aplikací v systému Kubernetes jim umožňuje rychlejší vývoj (54 %) a škálování (55 %) aplikací a zároveň zvyšuje efektivitu vývojářů (55 %).

Jen 4 % očekávají snížení stavové zátěže

Jako nejkritičtější požadavky na stavové aplikace provozované na Kubernetes označili IT profesionálové zálohování a obnovu (55 %), mobilitu dat a správu kapacity (49 %) a vysokou dostupnost (48 %).

Mobilita dat (29 %) podle průzkumu představuje požadavek, s jehož splněním mají IT profesionálové při provozování stavových aplikací na platformě Kubernetes největší potíže; z hlediska provozu je největším problémem ochrana dat (46 %).

Většina (87 %) respondentů podle společnosti Portwox očekává, že se podíl stavových pracovních úloh v příštích 12 měsících zvýší, 9 % předpokládá, že zůstane stejný, a pouze 4 % očekávají snížení.

Výsledky našeho nejnovějšího průzkumu zdůrazňují naléhavou potřebu zabezpečení kritických aplikací na platformě Kubernetes pomocí komplexní strategie pro ochranu dat a dodržování předpisů,“ uvedl Murli Thirumale, viceprezident a generální ředitel skupiny Cloud Native Business Unit společnosti Pure Storage.

Zdroj: Pure Storage
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře