PayPal: Drtivá většina Čechů se obává hackerů a zneužití osobních údajů

Celkem 65 % účastníků průzkumu uvedlo, že má strach, že by jejich citlivé finanční informace mohly skončit v rukou hackerů. PayPal proto upozorňuje, že je mimořádně důležité v oblasti m-commerce dbát na bezpečnost.

PayPal: Drtivá většina Čechů se obává hackerů a zneužití osobních údajůPrůzkum společnosti PayPal odhalil, že 92 % Čechů se obává, že jsou jejich údaje používány nelegálně, a 62 % se strachuje, že by jejich osobní finanční informace mohly skončit v rukou hackerů. Jen 27 % si myslí, že jejich údaje na internetu jsou v bezpečí.

Strach Čechů ze zneužití citlivých finančních údajů není podle PayPalu neodůvodněný – podle průzkumu online nakupuje 65 % respondentů a sdílí tak informace o svých platebních kartách v digitálním prostoru.

Ochrana dat už je základem elektronického obchodování, a proto je důležité zvolit služby, které zaručují, že informace, jako číslo vaší kreditní karty, jsou zcela bezpečné,“ zdůrazňuje generální manažer PayPal pro střední a východní Evropu Marcin Glogowski.

 „Tato potřeba je zřejmá zejména u nákupů na mobilních zařízeních. Podle průzkumu mCommerce Index PayPal už tři čtvrtiny zákazníků na celém světě nakupují online, ale více než polovina z nich má obavy o bezpečnost těchto transakcí,“ dodává.

Problémem je i hate speech

PayPal dále uvádí, že pokusy o phishing citlivých dat nejsou jedinými hrozbami, s nimiž se uživatelé mohou na internetu setkat. Další nebezpečí podle společnosti zahrnují kontakt s nevhodnými materiály či s nenávistnými projevy, tzv. hate speech.

Jako PayPal nechceme podporovat lidi a organizace, které šíří nenávistné projevy nebo propagují agresi,” zdůrazňuje Glogowski. “Proto podnikáme určité kroky vůči těm, kteří volají po nenávisti, a podporujeme ty, kteří chtějí společně s námi vytvořit bezpečný prostor pro všechny na internetu.“

Zdroj: PayPal
Úvodní foto: © davidevison - Fotolia.com

Komentáře