Panasonic: Velká data a internet věcí v blízké budoucnosti zlepší produktivitu podnikání

Zákazníci Panasoniku se domnívají, že mobilní pracovníky v roce 2019 budou nejvíce ovlivňovat velká data, internet věcí a senzorové technologie. Nové technologie by měly přinést vyšší efektivitu práce a lepší produktivitu podnikání, těžit z nich by mohla oddělení napříč podnikem.

Panasonic: Velká data a internet věcí v blízké budoucnosti zlepší produktivitu podnikáníSpolečnost Panasonic provedla mezi svými zákazníky průzkum na téma technologií budoucnosti a jejich dopadu na mobilní pracovníky. Z průzkumu vyplynulo, že podle zákazníků výrobce poroste význam skládacích tabletů či odolných zařízení.

Podle respondentů budou mít v tomto roce největší vliv na mobilní pracovníky velká data (52 %), internet věcí (51 %) a senzorové technologie (41 %) zahrnující atmosférické, teplotní a biologické senzory.

Vyšší efektivita práce i lepší produktivita podnikání

Dotázaní se domnívají, že právě tyto technologie přinesou zejména vyšší efektivitu práce a lepší produktivitu podnikání. Z nových technologií by v podnicích mělo nejvíce těžit IT oddělení, IoT by však mohlo najít využití i v managementu.

Průzkum ukázal, že oddělení prodeje by mohla pomoci virtuální realita, logistika zase může profitovat z možností dronů. Oddělení výzkumu by poté nejvíce profitovalo z rozšířené reality, senzorové technologie, technologie blockchainu a umělé inteligence.

Z pohledu mobilních zařízení průzkum odhalil, že zákazníci vyžadují především zlepšení zabezpečení zařízení a ochrany dat (43 %), vyšší výpočetní výkon (31 %) a flexibilní možnosti pro rychlejší přenos dat (31 %).

Panasonic uvádí, že zavádění inteligentních technologií probíhá již nyní. Ovšem mezi největší překážky, které brání organizacím rychle si osvojit nové technologie, patří podle průzkumu hlavně pořizovací náklady (27 %) a strach o spolehlivost zařízení (19 %).

Zdroj: Panasonic
Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře