Panasonic: Popularita Androidu ve firmách roste, bezpečnost je rozporuplná

Podniky si oblíbily operační systém Android hlavně díky jeho flexibilitě, bezpečnosti a cenové dostupnosti. Domnívají se však, že bezpečnostní záplatování jejich zařízení by měla probíhat mnohem častěji, než je tomu dnes.

Panasonic: Popularita Androidu ve firmách roste, bezpečnost je rozporuplnáPrůzkum divize Panasonic Business odhalil, že využívání tabletů a dalších mobilních zařízení s operačním systémem Android je v podnikatelské sféře na vzestupu. Jeho bezpečnost však dle průzkumu i nadále představuje problém.

Panasonic uvádí, že Android v podnicích využívá průměrně 72 % tabletů a mobilních zařízení. Celkem 60 % kupujících uvedlo, že Android se v jejich organizacích stále ještě integruje, lze tak očekávat, že nárůst těchto zařízení ještě poroste.

Jako tři hlavní výhody operačního systému Android v porovnání s ostatními operačními systémy respondenti průzkumu uváděli flexibilitu (59 %), bezpečnost (58 %) a cenovou dostupnost (52 %).

Obavy o bezpečnost

Podniky se ovšem domnívají, že bezpečnostní záplatování jejich zařízení by měla probíhat mnohem častěji, konkrétně o čtyři záplaty ročně více, než je tomu dnes. Různorodost metod nasazení bezpečnostních záplat se mezi respondenty lišila.

Celkem 66 % dotázaných spoléhá na IT oddělení, 38 % využívá řešení správy mobilních zařízení, 30 % aktualizace firmwaru výrobce zařízení prostřednictvím bezdrátové technologie, 23 % se spoléhá na uživatele, 22 % využívá firmu zajišťující IT podporu a 16 % prodejce.

Průzkum dále odhalil, že podniky v současnosti aktualizují operační systémy Android na jednotlivých zařízeních přibližně pětkrát ročně. Od poskytovatele zařízení očekávají, že operační systém Android bude podporovat až tři roky po ukončení životnosti zařízení.

Zdroj: Panasonic
Úvodní foto: © CLIPAREA.com - Fotolia.com

Komentáře