Nielsen: Televize zůstává hegemonem mezi kanály pro šíření videoobsahu

Přestože v českých domácnostech roste počet mobilních zařízení a počítačů, spotřebitelé sledují naprostou většinu audiovizuálního obsahu prostřednictvím televize, konkrétně 3 hodiny a 16 minut oproti 11 minutám na ostatních zařízeních denně.

Nielsen: Televize zůstává hegemonem mezi kanály pro šíření videoobsahuV českých domácnostech přibývají digitální zařízení, na nichž lze sledovat videoobsah, ale přesto se jim nedaří pokořit dominantní postavení televizí. Takový je závěr nedávného výzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Asociaci televizních organizací.

Z výsledků výzkumu vyplývá, že zařízením s největším zastoupením v českých domácnostech je stále televizor, který vlastní 95 % domácností. Už téměř každá pátá domácnost má přitom televizor připojený k internetu.

Druhou nejčastější obrazovkou je notebook nebo počítač, kterým disponuje 70 % domácností, a třetí pak chytrý telefon, který je přítomen ve více než 50 % domácností.

Dominantní postavení televize stvrzuje i čas, který u ní lidé tráví. Výzkum ukázal, že se na ni Češi dívají v průměru 3 hodiny 16 minut denně, z čehož jen 8 minut tvoří sledování „netelevizního“ obsahu z internetu nebo záznamových zařízení.

Žádná další obrazovka se tak ve sledování videoobsahu nemůže televizi ani zdaleka rovnat. Výzkum uvádí, že na počítačích Češi sledují videa průměrně 8 minut denně, na telefonech pouze 2 minuty a na tabletech 1 minutu.

Infografika – Hlavní závěry výzkumu

Nielsen Admosphere - TV a další obrazovky

Zdroj: Nielsen Admosphere

Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře