Ness: Mezi českými firmami je poptávka po outsourcingu IT a zavedení cloudových platforem

Průzkum uskutečněný v rámci projektu InFact poukázal na jistý potenciál růstu outsourcingu mezi českými společnostmi.

Ness: Mezi českými firmami je poptávka po outsourcingu IT a zavedení cloudových platforemSpolečnost Ness Technologies zveřejnila studii zaměřenou na téma outsourcingu v českých společnostech. Výsledky ukazují, že téměř 25 % dotázaných tuzemských firem zvažuje přechod na IT outsourcing, přičemž hlavním cílem toho kroku má být snížení nákladů, resp. změna jejich struktury.

Tento trend má přitom podle studie potenciál růstu i v dalších oblastech. Více než 34 % respondentů, kteří již nějakou formu outsourcingu zavedlo, zvažuje využít tento model i u dalších služeb, například u obchodních procesů.

Výzkum se dále dotkl cloudu, využití e-mailových platforem v českých společnostech a vývoje v této oblasti. Z výsledků vyplynulo, že přes 35 % účastníků průzkumu zvažuje do dvou let přechod na cloudovou platformu.

Nejmenší zájem je v sektoru veřejné správy a financí. Ve zvažovaných platformách vede Google Apps (přes 47 %), na druhém místě je Office 365 (více než 30 %).

Průzkum se uskutečnil v rámci projektu InFact, jehož účelem je ukázat aktuální situaci na trhu a poskytnout přehled aktivit a postupů pro využití nových IT trendů ve firmách. Zapojilo se do něj více než 150 velkých českých firem a odpovídalo přes 220 jejich IT a finančních ředitelů. Celkové výsledky průzkumu jsou k dispozici na stránce www.in-fact.cz.

Obr. 1 - Infografika výsledků průzkumu

Zdroj: Ness Technologies

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře