Management a IT oddělení mají často velmi odlišné představy o zabezpečení

Průzkum realizovaný The Economist Group za podpory společnosti VMware ukázal, že IT manažeři a korporátní vedení se mnohdy shodnou pouze na tom, že jim dělají starosti neznámé hrozby. Jejich představy se odlišují jak co se týče míry nebezpečí, tak vývoje bezpečnostních rozpočtů.

Management a IT oddělení mají často velmi odlišné představy o zabezpečeníPrůzkum provedený skupinou The Economist a sponzorovaný společností VMware ukázal, že mezi ve firmách často panuje velký nesoulad mezi nejvyšším managementem a IT oddělením. Rozdílné pohledy se týkají investic do kybernetické bezpečnosti, priorit v oblasti kybernetické ochrany a očekávaných útoků.

Studie, které se zúčastnilo 1 100 zástupců vedení firem (včetně CEO a COO) a výkonných manažerů pro bezpečnost (CIO, CDO, CISO) například ukázal, že více než 30 % IT manažerů očekává v příštích 90 dnech úspěšný kybernetický útok, zatímco mezi členy vedení tento názor sdílí jen 12 % respondentů.

Nepřekvapí, že u manažerů, kteří se starají o bezpečnost IT, je kybernetická bezpečnost nejvyšší prioritu. Totéž si však myslí pozoruhodně malý (pouze 5 %) členů vedení. Názory se však liší i v představách o rozpočtu na zabezpečení IT.

Téměř 30 % IT ředitelů věří, že v příštích dvou letech dojde k výraznému nárůstu rozpočtu na zabezpečení. Totéž však předpokládá méně než 10 % zástupců vedení, přestože sami označují podfinancované zabezpečení za třetí největší riziko pro firmu.

Korporátní a IT vedení se podle průzkumu shodne v jedné věci – neznámé hrozby jim dělají starosti. Pokud chtějí vyřešit panující nesoulad, musejí se na tom podílet obě strany. Vedení firem by mělo více porozumět zranitelnosti firemního prostředí a především rizikům, IT týmy zase musejí na kybernetickou bezpečnost nahlížet ze strategického pohledu celkového firemního provozu.

Zdroj: VMware
Úvodní foto: © olly - Fotolia.com

Komentáře