Konica Minolta: Čtyři z pěti firem mají značné rezervy v procesu digitalizace

České firmy podle Koniky profitují z digitalizace jen minimálně, chybí širší zapojení managementu. I proto společnost rozšiřuje své konzultační a poradenské služby v oblasti efektivního využití cloudových nástrojů.

Konica Minolta: Čtyři z pěti firem mají značné rezervy v procesu digitalizaceSpolečnost Konica Minolta uvádí, že digitalizace českých firem nejčastěji končí pouze nákupem licence nového programu. Celý potenciál moderních systémů podle průzkumu dokáže využít jen zhruba 20 % firem.

Reagujeme na aktuální situaci ve firmách, které procházejí procesem digitalizace, ale očekávané přínosy se zatím nedostavily. Mají totiž mylnou představu, že digitální transformace společnosti spočívá v nákupu a instalaci nových IT systémů,“ říká Michal Hanko z Konica Minolta Business Solutions Czech.

Efekt digitalizace a zvýšení produktivity se podle něj však dostaví až s plnohodnotným využíváním těchto nástrojů, což vyžaduje změnu uvažování i způsobu práce. I proto Konica Minolta nadále rozšiřuje své portfolio adopčních služeb pro firmy.

Jejich hlavním cílem je podle společnosti pomoci zaměstnancům, IT a managementu změnit zažitý přístup k práci a všem vysvětlit, proč je pro ně výhodné využívat moderní technologie pro podporu osobní produktivity, spolupráce a interní komunikace.

Zdroj: Konica Minolta

Úvodní foto: © Olivier Le Moal - Fotolia.com

Komentáře