Kaspersky: V prvním čtvrtletí 2020 vzrostlo množství mobilních bankovních trojanů

Od ledna do března tohoto roku zaznamenali odborníci z Kaspersky více než 42 000 modifikací různých rodin bankovních trojských koní, což je nejvyšší počet za posledních 18 měsíců.

Kaspersky: V prvním čtvrtletí 2020 vzrostlo množství mobilních bankovních trojanůSpolečnost Kaspersky uvádí, že její experti v průběhu prvního kvartálu letošního roku zaznamenali výrazný nárůst počtů kyberútoků zacílených na krádeže přihlašovacích údajů a peněz uživatelů online bankovnictví.

Ve sledovaném období objevili 42 115 souborů malwaru, který je pro tyto krádeže naprogramovaný. Podle Kasperského se tak jedná o více než dva a půl krát vyšší číslo než v posledním čtvrtletí minulého roku.

Mobilní bankovní trojani zároveň podle společnosti zvýšily svůj podíl na celkových hrozbách, kterým čelila mobilní zařízení. Za první čtvrtletí vystoupaly na podíl 3,65 %, což je o 2,1 procentního bodu více než v posledním čtvrtletí roku 2019.

V době šíření koronaviru, kdy museli být lidé zavření doma v karanténě, začali daleko častěji užívat svá mobilní zařízení pro online bankovnictví,“ říká Viktor Čebyšev, bezpečnostní odborník ze společnosti Kaspersky.

Z mobilů se tak podle něj stal jeden z hlavních nástrojů komunikace, nakupování a spravování financí. Proto bychom je měli dobře chránit před podvodníky a internetovými piráty.

Zdroj: Kaspersky

Úvodní foto: James Thew @Fotolia.com

Komentáře