Kaspersky: V březnu oproti únoru přibylo čtyřnásobně nových minerů kryptoměn

Kyberzločince podle analytiků láká růst hodnoty kryptoměn. V prvním čtvrtletí objevil Kaspersky 23 894 modifikovaných minerů, jejich počet přitom mezi únorem a březnem vzrostl na čtyřnásobek.

Kaspersky: V březnu oproti únoru přibylo čtyřnásobně nových minerů kryptoměnSpolečnost Kaspersky informuje, že ačkoli si kyberzločinci oblíbili minery, tedy škodlivé programy, jejichž účelem je krást kryptoměny z napadených zařízení, již v roce 2018, během loňského roku ovšem jejich popularita postupně klesala.

Situace se však podle zprávy kyberbezpečnostní společnosti za první čtvrtletí roku 2021 v uplynulých měsících změnila. Od února do března letošního roku narostl počet unikátních modifikací minerů více než na čtyřnásobek, tedy z 3 815 na 16 934.

Celkem za první čtvrtletí objevili analytici společnosti Kaspersky 23 894 modifikovaných minerů. Zároveň rostl počet zákazníků Kasperského, kteří se na svých zařízeních s minery již setkali.

Letos v lednu podle kyberbezpečnostních expertů činil 187 746, v březnu dosáhl 200 045. Celkem se za první čtvrtletí 2021 s minery setkalo 432 171 unikátních uživatelů. Podle Kasperského je těžké odhalovat, zda se nově zaznamenaný trend stane trvalým.

Na druhou stranu se zdá, že se stoupající hodnotou bitcoinu a dalších kryptoměn zájem o minery skutečně narostl. Pokud si kryptoměny během roku svou hodnotu udrží, lze očekávat, že se s minery budeme setkávat stále častěji,“ upozorňuje Jevgenij Lopatin, bezpečnostní expert společnosti Kaspersky.

Zdroj: Kaspersky

Úvodní foto: (c) Gorodenkoff - Fotolia.com

Komentáře