Kaspersky: Počet DDoS útoků se ve druhém čtvrtletí 2020 ztrojnásobil

Průměrný počet denně zaregistrovaných útoků v druhém čtvrtletí mezikvartálně vzrostl o bezmála 30 %. Analytici navíc poukazují na to, že bezprecedentní akvitiva na DDoS trhu bude pokračovat.

Kaspersky: Počet DDoS útoků se ve druhém čtvrtletí 2020 ztrojnásobilReport společnosti Kaspersky s názvem Kaspersky Q2 2020 DDoS attacks odhalil, že počet DDoS útoků se v druhém čtvrtletí tohoto roku oproti stejnému období roku 2019 ztrojnásobil. Číslo je podle Kasperského téměř stejné jako v prvním čtvrtletí roku 2020.

Počet útoků, které bezpečnostní řešení společnosti detekovalo a zablokovalo, byl ve druhém čtvrtletí roku 2020 o 217 % vyšší než ve stejném období roku minulého. Číslo navíc lehce vzrostlo i oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku.

Experti ze společnosti Kaspersky věří, že nárůst v četnosti této škodlivé aktivity může být zapříčiněn dopady onemocnění covid-19, protože jak hackeři, tak jejich oběti museli přehodnotit své plány na léto.

Padl letošní rekord odhalených útoků za jeden den

Průměrný počet denně zaregistrovaných útoků v druhém kvartálu vzrostl téměř o 30 % v porovnání s kvartálem prvním. Zároveň nejvyšší denní počet zaznamenal ve druhém čtvrtletí téměř 300 útoků (9. 4.), zatímco v tom prvním byl rekord 242 útoků.

Letos si lidé bohužel nemohli dopřát klasickou letní dovolenou, jelikož celá řada oblastí neslevila ze svých nařízení v souvislosti s pandemii. Z tohoto důvodu zůstalo více lidí závislých na on-line zdrojích, ať už kvůli práci nebo osobním aktivitám, řekl Alexey Kiselev, business development manager v Kaspersky.

Toto léto bylo proto neobvykle rušným obdobím pro on-line byznys a informační zdroje. Důsledkem toho jsme byli svědky bezprecedentní aktivity na DDoS trhu a stále nemáme důvod očekávat v tomto směru nějaký pokles,” dodal.

Zdroj: Kaspersky
Úvodní foto: (c) Gorodenkoff - Fotolia.com

Komentáře