Kaspersky Lab: V roce 2019 budou úřadovat hackerští nováčci i ostřílení kyberzločinci

Podle kyberbezpečnostní předpovědi organizace Kaspersky Lab v následujících letech porostou útoky na dodavatelský řetězec či spear-phishing. Odhalování kyberzločinců a jejich vyšetřování může vést k eskalaci diplomatických vztahů a mezinárodního napětí.

Kaspersky Lab: V roce 2019 budou úřadovat hackerští nováčci i ostřílení kyberzločinciSpolečnost Kaspersky Lab zveřejnila svoji kyberbezpečnostní předpověď na rok 2019, ve které předpovídá, že v nadcházejícím roce budou pokročilé trvalé hrozby (APT) využívat dvě nesourodé skupiny kybernetických zločinců.

Tu první podle organizace budou tvořit energičtí, ale nezkušení nováčci, kteří se budou snažit v hackerském oboru prosadit. Ve druhé skupině budou naopak zastoupeni zkušení kyberzločinci s bohatými zkušenostmi i dobře vybudovaným zázemím.

Kaspersky Lab odhaduje, že hackeři budou provádět své aktivity co nejskrytěji, což povede k zavedení nástrojů útočících především na síťový hardware. Tato strategie hackerům dle společnosti umožní nenápadné botnetové útoky nebo cílení hrozeb na konkrétní oběti.

Připravte se na IoT botnety i spear-phishing

Mezi předpokládané cílené kybernetické hrozby pro rok 2019 Kaspersky Lab zahrnuje například útoky na dodavatelské řetězce či mobilní malware. Firma ovšem odhaduje, že ve vývoji zacíleného mobilního malwaru nedojde k výraznému posunu.

Zpráva rovněž uvádí, že se v následujícím roce rozroste počet botnetů využívajících zařízení z internetu věcí. Za rostoucí hrozbu označuje také spear-phishing, tedy získávání dat prostřednictvím útoků na stránky sociálních sítí.

Kaspersky Lab rovněž připomíná vyšetřování některých význačných útoků jako například na Sony Entertainment Network či americký demokratický národní výbor a uvádí, že odhalování útočníků spojené s pobouřením veřejnosti může zvýšit mezinárodní napětí.

Zdroj: Kaspersky Lab
Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře