Kaspersky: Končící Windows 7 vloni používala téměř polovina středních firem na světě

Soukromí i firemní uživatelé se „sedmiček“ nevzdávají z různých důvodů – od závislosti na nainstalovaném softwaru, který nemusí být kompatibilní s novými operačními systémy, přes ekonomické důvody až po železný zvyk.

Kaspersky: Končící Windows 7 vloni používala téměř polovina středních firem na světěSpolečnost Kaspersky vydala u příležitosti končící podpory operačního systému Windows 7 výsledky celosvětové analýzy z minulého roku, z níž vyplynulo, že více než čtvrtina (28 %) malých a bezmála polovina (24 %) středních firem a velkých korporací tento OS stále používá.

Od 14. 1. 2020 Microsoft již neposkytuje technickou podporu ani nebude vydávat softwarové aktualizace a bezpečnostní záplaty pro Windows 7. Operační systém tak bude představovat riziko pro bezpečnost všech soukromých i firemních uživatelů.

Z našich statistik vyplývá, že stále poměrně vysoké procento jak soukromých (38 %), tak firemních uživatelů používá zastaralé operační systémy, které se blíží ke konci své životnosti,“ komentuje Miroslav Kořen, generální ředitel Kaspersky pro východní Evropu.

Podle Kořena je k tomu vedou různé důvody – od závislosti na nainstalovaném softwaru, který může být nepoužitelný s novějšími OS, přes ekonomické důvody, až dokonce po prostý návyk. Kaspersky však vyzývá uživatele, aby v zájmu bezpečností svůj operační systém aktualizovali.

Zdroj: Kaspersky

Úvodní foto: © improvize - Fotolia.com

Komentáře