Kaspersky: Hackeři si v příštím roce posvítí na investiční aplikace

Hackeři budou podle odborníků Kasperského v roce 2020 také vytvářet nový bankovní malware na základě uniklých zdrojových kódů. Korporátní bezpečnostní týmy by si pak měly dát pozor na to, kdo má přístup do firemní sítě.

Kaspersky: Hackeři si v příštím roce posvítí na investiční aplikacePředpověď společnosti Kaspersky naznačuje, že v roce 2020 se hackeři usilující o cizí peníze s největší pravděpodobností zaměří na investiční aplikace, systémy zpracovávající online finanční data a nově se objevující kryptoměny.

Podle odborníků z Kaspersky také začnou nabízet placený přístup do bankovní infrastruktury, nebo budou na základě uniklých zdrojových kódů vytvářet nový mobilní bankovní malware. Problémům se nevyhnou ani firmy z oblasti telekomunikací.

Na pozoru by se měly mít fintechy i zdravotníci

V příštím roce společnost očekává, že vzroste aktivita hackerských skupin specializujících se na prodej přístupu do bankovních sítí. V hledáčku budou podle oborníků především bankovní instituce z Afriky, Asie a východní Evropy.

Hlavní cíl budou představovat malé banky nebo finanční instituce, které před nedávnem koupily větší hráči na trhu. U nich se dá totiž očekávat, že budou přebudovávat svoje kyberbezpečnostní systémy po vzoru svých akvizitorů.

Hackerské skupiny se podle Kaspersky zaměří i na online platební systémy, a to pomocí metody tzv. JS-Skimmingu, což je způsob krádeže údajů z platebních karet prostřednictvím online obchodů. Mezi nejnebezpečnější útoky budou patřit útoky na společnosti, které poskytují služby e-commerce as-a-service.

Odborníci dále upozorňují, že čím dál častějším terčem kyberzločinců se stanou i zdravotnická zařízení. Korporátní bezpečnostní týmy by se zase měly zaměřit na zabezpečení cloudové infrastruktury a osoby s přístupem do firemní sítě.

Zdroj: Kaspersky
Úvodní foto: James Thew @Fotolia.com

Komentáře