Kaspersky: Hackeři se zaměřili na energetický průmysl, útočili na dvě pětiny PC v sektoru

Kaspersky v prvním pololetí 2019 zaznamenal útoky na více než 40 % ICS počítačů v energetickém sektoru z celého světa. Největší podíl mezi zablokovanými škodlivými programy zaujímali červi, spyware a software pro nelegální těžbu kryptoměn.

Kaspersky: Hackeři se zaměřili na energetický průmysl, útočili na dvě pětiny PC v sektoruSpolečnost Kaspersky ve svém reportu zaměřeném na kybernetické hrozby v průmyslu během H1 2019 odhalila, že její bezpečnostní řešení musela zasáhnout proti hrozbám na 41,6 % PC průmyslových řídicích systémů (ICS) v energetickém sektoru.

Mezi nejpočetnější hrozby se podle kyberbezpečnostní společnosti řadily červy (7,1 %), spyware (3,7 %) a programy nelegálně těžící kryptoměny (2,9 %). Dohromady se podepsaly pod útoky na 14 % všech zacílených počítačů.

Bezpečnostní experti upozorňují například na specializovaný špionážní trojský kůň AgentTesla, který je vyvinutý s cílem krást autentifikační data, snímky obrazovek, a data pocházející z webové kamery nebo klávesnice. 

Energetický sektor ale dle Kaspersky nebyl jediný, který čelil škodlivým objektům a aktivitám. Významnému počtu útoků byly vystaveny také firmy a jejich ICS systémy v automobilovém průmyslu (39,3 % z nich) a systémy automatizace budov (37,8 %).

Zdroj: Kaspersky

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře