Kaspersky: Firmy se obávají bezpečnostních rizik spojených s přechodem na cloud

Manažeři ve firmách sice uznávají důležitost přechodu na cloud, ale zároveň se obávají o bezpečnost dat a financí. Téměř dvě pětiny dotázaných také uvedly, že měly problém sehnat IT specialisty, jež by komplexní IT prostředí řídili a spravovali.

Kaspersky: Firmy se obávají bezpečnostních rizik spojených s přechodem na cloudSpolečnost Kaspersky Lab provedla průzkum mezi více než 250 IT odborníky, který ukázal, že přes 58 % manažerů odpovědných za bezpečnost firemních dat považuje nekontrolovaný přechod na cloud za největší bezpečnostní riziko.

Jejich obavy však nejsou neopodstatněné, jelikož přes nesporné výhody cloudové infrastruktury vyvstává při jejím užívání i řada kyberbezpečnostních rizik, obzvlášť když je tato infrastruktura hostována třetí stranou.

Kaspersky Lab uvádí, že únik dat z veřejného cloudu vyjde firmu v průměru na 1,64 milionu dolarů. I proto se manažeři odpovídající za bezpečnost firemních dat kvůli nestejnorodé IT infrastruktuře bojí o bezpečnost dat a financí.

Jenže řízení a správa komplexního IT prostředí se podle Kaspersky Lab stává čím dál složitější. Svoji roli na tom má i nedostatek specialistů, což ostatně potvrzuje i 38 % respondentů, jež mělo problém takové experty na pracovním trhu sehnat.

Zdroj: Kaspersky Lab

Úvodní foto: aloha @Fotolia.com

Komentáře