Kaseya: Poskytovatelé služeb začali klást důraz na hodnotu

Nový ročník studie MSP Benchmark Survey společnosti Kaseya uvádí, že pouze 6 % oslovených poskytovatelů řízených služeb klade důraz na cenu, zatímco přibližně 66 % raději dává přednosti hodnotě. Studie rovněž poukázala na velký zájem o správu veřejného cloudu.

Kaseya: Poskytovatelé služeb začali klást důraz na hodnotuSpolečnost Kaseya zveřejnila výsledky své každoroční studie MSP Benchmark Survey, která sleduje trendy v oblasti řízených služeb. Prvním z jejích klíčových zjištění je posun poskytovatelů od ceny k hodnotě, druhým pak silná poptávka po řešeních pro vzdálený monitoring a správu.

Studie uvádí, že pouze 6 % oslovených poskytovatelů služeb upravuje svůj ceník podle konkurence, zatímco zhruba 66 % naopak uvedlo, že bude raději nabízet vyšší hodnotu, než aby se snažila konkurovat cenou.

Miguel Lopez, viceprezident společnosti Kaseya, k tomu uvádí, že pro poskytovatele je v kontextu silně konkurenčního prostředí nezbytné neustále expandovat a rozvíjet svou nabídku, aby si udrželi náskok před trendy a požadavky trhu.

Pokud jde o konkrétní služby, zmíněný vzdálený monitoring je klíčovou součástí byznysu pro bezmála polovinu oslovených poskytovatelů, přičemž se má jednat o důsledek silné poptávky. Co se týče potíží koncových zákazníků, poskytovatelé zdaleka nejčastěji uváděli bezpečnosti.

Studie zároveň ukázala, že mezi zákazníky dochází k výraznému nárůstu poptávky po správě veřejného cloudu. Kaseya uzavírá, že tato poptávka v souvislosti s výše uvedeným představuje velkou příležitost pro poskytovatele, aby nabízeli bezpečnostní služby právě touto cestou.

Zdroj: Kaseya

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře