Juniper: Hodnota globálního trhu chytrých hraček se během pěti let ztrojnásobí

Zatímco v letošním roce má světový trh chytrých hraček dosáhnout hodnoty 6 miliard dolarů, v roce 2023 to má být celých 18 miliard. O růst se postarají zařízení propojená s telefony a nákupy v aplikacích.

Juniper: Hodnota globálního trhu chytrých hraček se během pěti let ztrojnásobíNová prognóza společnosti Juniper Research uvádí, že hodnota globálního trhu chytrých hraček vyroste ze 6 miliard dolarů v roce 2018 na 18 miliard v roce 2023. Hlavním zdrojem růstu mají být hračky propojené s chytrými telefony, ale také nákupy v rámci aplikací.

Druhá jmenovaná oblast má podle Juniperu během sledovaného období růst v průměru o 69 % ročně a v roce 2023 se má postarat o celou čtvrtinu celkové hodnoty trhu. Uživatelé si budou tímto způsobem pořizovat nový obsah a funkce.

Juniper Research zároveň poukazuje na některé překážky, se kterými se budou výrobci muset popasovat, konkrétně s ochranou soukromí a zabezpečením. Velký vykřičník v tomto případě představuje nařízení GDPR.

Podle analytiků však mohou výrobci obrátit situaci ve svůj prospěch. Vendor, který si v kontextu rostoucích výskytů kybernetických útoků vypěstuje pověst bezpečného a spolehlivého dodavatele, si zároveň vybuduje silnou pozici na rostoucím trhu.

Juniper dále uvádí, že postupně klesající ceny chytrých hraček otevřou těmto zařízením cestu do sektoru školství, minimálně na vyspělých trzích. Celý tento segment má do roku 2023 dosáhnout globální hodnoty 1,5 miliardy dolarů.

Zdroj: ChannelEMEA

Úvodní foto: © Syda Productions - Fotolia.com

Komentáře