Juniper: Globální prodej chytrých reproduktorů do roku 2023 vyroste o 1 000 %

Chytré reproduktory jsou podle analytiků z Juniper Research ideálním ústředním bodem chytrých domácností. Na silném růstu jejich prodeje se má podílej rostoucí dostupnost kompatibilních zařízení, klesajíí ceny i pokračující péče ze strany výrobců.

Juniper: Globální prodej chytrých reproduktorů do roku 2023 vyroste o 1 000 %Společnost Juniper Research ve své nové prognóze očekává strmý nárůst prodeje domácích chytrých reproduktorů, jako jsou Amazon Echo nebo Google Home. V roce 2018 se jich má celosvětově prodat 25 milionů, za pět let to má být o 1000 % více.

Juniper dodává, že pozornost, kterou Amazon a Google věnují svým chytrým asistentům Alexa a Assistant, mění jimi vybavené reproduktory v ideální středobod chytrých domácností schopný řídit další zařízení napříč celým domácím ekosystémem.

Dalším faktorem, který má do roku 2023 podporovat silný růst trhu, má být klesající prodejní cena chytrých reprodukorů, která má během příštích pěti let klesnout na 280 dolarů, což je necelá polovina letošního průměru.

V neposlední řadě pak má hrát roli rostoucí dostupnost chytrých spotřebičů, které budou schopné vzájemné interakce s Alexou a podobnými platformami. Globální prodej chytrých spotřebičů má podle Juniperu v příštích pěti letech růst o 80 % ročně.

Co se týče výrobců, Amazon má podle Juniperu již dnes výrazný náskok před Googlem, který si udrží během celého sledovaného období. Amazon se podle analytiků může opřít o svůj široký ekosystém služeb, který Google zatím chybí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Amazon

Komentáře