Jen 27 % firem používá specializovanou ochranu pro virtuální prostřední (Kaspersky)

Průzkum Kaspersky Lab ve 25 zemích včetně ČR ukázal, že 34 % podniků vůbec netuší, že existují specializovaná bezpečnostní řešení pro virtuální prostředí. Jen 27 % podniků pak takové řešení využívá, zbytek se spoléhá na klasickou ochranu koncových bodů.

Jen 27 % firem používá specializovanou ochranu pro virtuální prostřední (Kaspersky)Společnost Kaspersky Lab zveřejnila výsledky svého průzkumu, podle něhož se téměř tři čtvrtiny společností (73 %) spoléhají na to, že jejich virtuální prostředí ochrání klasické zabezpečení koncových bodů. Třetina podniků (34 %) stále netuší, že svou infrastrukturu mohou zabezpečit pomocí specializovaných bezpečnostních řešení.

Výsledky studie ukázaly, že pouze 27 % společností používá řešení, která jsou určena pro virtuální prostředí. Téměř polovina z nich (48 %) využívá možnosti varianty s agentem. Specializovaná řešení bez agenta (agentless) nebo s nenáročným agentem (light-agent) nejsou tak běžná. Používají se jen v 35 %, resp. 15 % případů.

Používání standardního zabezpečení na virtuálních počítačích může podle Kaspersky Lab způsobit několik problémů. Antimalwarové skenování nebo aktualizace databází na několika zařízeních najednou může mít negativní dopad na kvalitu poskytovaných služeb. Může dojít k přetížení infrastruktury, v horších případech až k jejímu selhání.

Potížím lze předejít nasazením specializovaného řešení, které dokáže snížit zatížení jednotlivých zařízení na minimum. To zahrnuje i přesun nejzatíženějších částí řešení, jako testovacího jádra a aktualizací databáze, do určeného virtuálního zařízení.

Díky centralizované správě a optimalizovanému skenování se výrazně snižuje dopad zdrojů na koncové pracovní plochy, což zabraňuje přetížení celé infrastruktury.

Průzkum proběhl ve 25 zemích světa včetně České republiky.

Zdroj: Kaspersky Lab
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře