IT Spy: V Česku chybí až 20 000 IT specialistů, firmy spouští absolventské programy

Český trh práce postrádá až 20 000 IT pracovníků, o 5 % více než v roce 2018. Podle IT Spy by však dokázal okamžitě uživit přes sto tisíc IT specialistů. Firmám pomáhají i absolventské programy.

IT Spy: V Česku chybí až 20 000 IT specialistů, firmy spouští absolventské programyPodle údajů akademické soutěže IT Spy aktuálně chybí na českém trhu práce až 20 000 IT specialistů, což je o 5 % více než v předchozím roce. Český trh by však podle IT Spy dokázal okamžitě uživit až 115 000 odborníků na IT.

Jednou z možností, jak zaměstnavatelé mohou odhalit potenciál studentů a začít s nimi spolupracovat již během studia, je podle IT Spy spolupráce mezi vysokými školami a soukromým sektorem v podobě absolventských programů.

IT pracovníci chybí všude

IT Spy uvádí, že IT pracovníci dnes chybí v podstatě všech odvětvích české ekonomy včetně státní správy a brzdí její růst. Společnosti, které již nyní pociťují akutní nedostatek odborníků, proto navazují úzkou spolupráci s vysokými školami.

Spolupráce s akademickým sektorem se nám osvědčila, protože tak můžeme odhalit zajímavé nápady s potenciálem a pomoci jim s testováním či uvedením do praxe. Absolventy navíc dále vzděláváme v rámci našich interních programů,“ doplňuje Gabor Iffland, ředitel komunikace společnosti Valeo.

Ta má v Česku vlastní vývojové centrum a na tuzemských školách vychovala už stovky studentů, kteří se podíleli na vývoji nových funkcí pro moderní automobily.

Zdroj: IT Spy

Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře