IT Europa: Obrat evropské IT distribuce vyrostl v roce 2014 o 7,2 %

Pět set největších evropských distributorů utržilo za loňský rok téměř 154 miliard dolarů. Pomohl jim příliv nových produktů z USA a uzavírání kontraktů s novými společnostmi.

IT Europa: Obrat evropské IT distribuce vyrostl v roce 2014 o 7,2 %Zpráva společnosti IT Europa uvádí, že celkový obrat 500 největších IT distributorů v Evropě za rok 2014 dosáhl 153,75 miliardy dolarů. To představuje 7,2% zvýšení oproti roku 2013. Pětistovka největších distributorů podle analytiků z IT Europa zaměstnává přibližně 100 tisíc lidí.

Podle studie je největším IT distributorem starého kontinentu Tech Data Europe. Na druhém až desátém místě následují (sestupně) společnosti Ingram Micro Europe, Also Holding, Exertis Group, DCC Technology, Avnet Technology Solutions EMEA, Arrow ECS EMEA, Esprinet, Westcoast a Asbis Group.

Zpráva dále uvádí, že evropský distribuční trh roste rovnoměrně ve všech regionech, navzdory tomu, že řada menších společností trh opouští, často proto, že jsou akvírovány většími konkurenty.

Rok 2014 byl podle IT Europy ve znamení přílivu nových produktů z druhé strany Atlantiku, neboť americké firmy spatřovaly v evropských trzích nové příležitosti. Pomáhal tomu i tehdejší příznivý kurz dolaru vůči euru.

Tyto nové produkty umožnily rozšiřování portfolií distributorů, kteří podepsali řadu dohod s novými výrobci, zejména v oblasti bezpečnosti. Distributoři podle studie také investovali do rozšiřování počtu zaměstnanců, zákaznické podpory a vytváření specializovaných divizí.

Zdroj: Channel EMEA

Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře