Infografika: Osobní počítač si stále nezálohuje ani polovina domácích uživatelů

Podle průzkumu společnosti Acronis si své osobní počítače zálohuje jen 46,1 % spotřebitelů, přičemž 39 % domácností uvedlo, že již někdy přišly o některá důležitá osobní data. Podíl zálohujících uživatelů však meziročně vzrostl.

Infografika: Osobní počítač si stále nezálohuje ani polovina domácích uživatelůSpolečnost Acronis zveřejnila výsledky svého globálního průzkumu zaměřeného na chování domácích uživatelů v oblasti ochrany dat. Průzkum uskutečněný v srpnu 2018 v USA, Evropě a Asii ukázal, že svůj osobní počítač si zálohuje méně než polovina uživatelů.

Ačkoli značná část uživatelů stále nezálohuje, povědomí veřejnosti o důležitosti ochrany dat podle Acronisu roste. Počet uživatelů zálohujících svá PC se totiž oproti loňskému průzkumu zvýšil o 2,8 procentního bodu na 46,1 %.

Zároveň se zvýšil i počet domácností se zkušeností se ztrátou důležitých osobních dat, a to o téměř 4 procentní body na 39 %. Průzkum také ukázal, že 26,4 % respondentů by bylo ochotno za odblokování dat napadených ransomwarem zaplatit.

Podíl uživatelů, kteří někdy ztratili důležitá data, stále poroste, stejně jako poroste počet zálohovaných počítačů,“ uvedl prezident společnosti Acronis John Zanni. Zdůraznil také, že náklady na ochranu jsou v porovnání s náklady na obnovu zanedbatelné.

Podle průzkumu jsou nejčastějšími příčinami ztráty dat lidská chyba (30,6 %), selhání hardwaru (26 %), útok ransomwaru či jiného malwaru (13,2 %) a ztráta či krádež zařízení (10,8 %).

Infografika – Hlavní závěry průzkumu Acronis

Acronis: ochrana osobních dat

Zdroj: Acronis

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře