Infografika: Již 68 % podniků využívá cloud, ale jen 3 % mají optimalizovanou strategii

Studie analytiků z IDC vypracovaná pro společnost Cisco ukázala, že počet podniků využívajících cloud vyrostl meziročně ze 42 % na 68 %. Firmy však výrazně pokulhávají v zavádějí příslušných strategií. Ty přitom podle výsledků studie přinášejí nezanedbatelné výnosy.

Infografika: Již 68 % podniků využívá cloud, ale jen 3 % mají optimalizovanou strategiiSpolečnost Cisco zveřejnila výsledky globální výzkumné studie, kterou pro ni vypracovala společnost IDC. Zpráva uvádí, že stále více podniků zavádí cloud, avšak jen málo z nich dokáže maximálně využít jeho potenciální přínosy. Výzkum ukazuje, že cloud ve svém podnikání využívá již téměř 68 % zkoumaných subjektů.

To představuje výrazný nárůst oproti předchozímu roku, kdy na stejnou otázku odpovědělo kladně 42 % dotázaných. Na uvedeném růstu se výraznou měrou podílejí cloudové aplikace pro bezpečnost a internet věcí.

Většina organizací (69 %) však podle studie postrádá pokročilou cloudovou strategii a pouhá 3 % pak mají optimalizovanou cloudovou strategii, která pomáhá k dosahování nadprůměrných obchodních výsledků.

Zpráva zároveň zjistila, že subjekty, které vykazují nejpokročilejší úroveň využívání cloudových technologií, dosahují v průměru z každé cloudové aplikace dodatečný výnos ve výši 3 milionů dolarů a úspory ve výši 1 milionu dolarů.

Nové výnosy jsou nejčastěji výsledkem prodeje nových produktů a služeb, schopnosti rychleji získat nové zákazníky nebo schopnosti obsadit nové trhy.

Studie také ukázala, že 95 % organizací s optimalizovanou cloudovou strategií vybudovalo hybridní IT prostředí, které využívá více privátních a veřejných cloudů. Ty si daná organizace vybírá s ohledem na ekonomická kritéria, umístění cloudu a interní politiky.

Výsledky vychází z průzkumu mezi manažery s rozhodovací pravomocí v oblasti IT ve více než 6100 podnicích a organizacích z 31 zemí, které do svého IT prostředí úspěšné zavádí privátní, veřejné a hybridní cloudy.

Infografika – Shrnutí výsledků studie

Infografika - cloud v podnicích

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře