Inbrait: Pronájem IT expertů se stává novou normou

Data společnosti ukazují, že podnikům již nestačí pouze zajistit provoz svých IT technologií specializovanými poskytovateli. Potřebují také software vyvíjet, proto ve stále větší míře využívají formy pronájmu lidských kapacit v IT.

Inbrait: Pronájem IT expertů se stává novou normouStart-up Inbrait společnosti Arbes Technologies naznačuje, že outsourcing IT specialistů aktuálně mění průmysl. Podle Inbraitu se stal novým standardem a experti konstatují, že bude růst i v budoucnu.

Podle dat služby Statisty činily celkové tržby z outsourcingu v roce 2019 celkem 92,5 miliard dolarů. Na outsourcing IT přitom připadlo 66,5 miliard dolarů, což je největší část ze všech outsourcingových služeb.

Z dotazování Inbraitu mezi firmami vyplynulo, že v nadcházejících letech bude 70 % společností více outsourcovat IT a 35 % z nich tohoto modelu plánuje využívat významně. Chod infrastruktury podle společnosti brzy nebude možné zajišťovat pouze pomocí interních odborníků.

Aby firmy udržely svou konkurenceschopnost, nebudou moci outsourcovat pouze vedlejší služby. A tak podniky hledají partnery, kteří jsou hluboce specializováni na konkrétní oblasti,“ sděluje Markéta Houštecká, ředitelka Inbraitu.

Dodržet termín a rozpočet nebude problém

Inbrait upřesňuje, že outsourcing vývoje softwaru se stal běžnou praxí nejen mezi nadnárodními korporacemi, ale i mezi start-upy a malými a středními podniky.

Podle start-upu je dnes možné využít krátkodobé i dlouhodobé úzké technické specializace pokrývající prakticky kteroukoliv část softwarové dodávky – od konzultací přes návrh řešení, projektové řízení či analýzu až po samotný vývoj, testování i ostrý provoz.

Neméně podstatným je absence specialistů na trhu a jejich případné zaučení. Toto vše pomůže eliminovat bodyshopping, vysvětluje Houštecká

A to ať už formou pronájmu specialisty přímo do společnosti, nebo vytvořením speciálního týmu v jiném místě, který následně splní v požadovaném čase a stanoveném rozpočtu zadaný úkol,“ uzavírá.

Zdroj: Inbrait
Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře