In Creative: Online tržiště i díky koronaviru zažívají boom

Amazon vloni zvýšil tržby v segmentu online tržišť o 60 %, rychle se rozvíjí i největší česká tržiště Alza.cz a Mall.cz. Zájmu mimo jiné napomáhá i vzestup e-commerce související s pandemií covidu-19.

In Creative: Online tržiště i díky koronaviru zažívají boomSpolečnost In Creative uvádí, že online tržiště e-shopů představují pro řadu firem atraktivní prodejní kanál. Zpřístupnění online tržišť partnerským prodejcům se navíc e-shopům podle společnosti v posledních letech vyplácí.

Marketplace představuje nový megatrend online obchodování, na který dnes sázejí všichni velcí hráči na trhu. Online tržiště přinášejí výhody provozovatelům e-shopů i partnerským prodejcům,“ popisuje Michal Baturko Olbert z In Creative.

Na jedné straně totiž podle něj e-shop získá širší portfolio produktů a provizi z prodeje zboží od spolupracujícího partnera, na straně druhé výrobci, maloobchodníci nebo distributoři produktů prostřednictvím platformy tržiště osloví miliony potenciálních zákazníků.

Online tržiště zvedají e-shopům tržby

Dostupná data podle společnosti potvrzují, že online tržiště jsou pro e-shopy dalším významným zdrojem příjmu. Například Amazon vykázal v roce 2019 v segmentu marketplace tržby ve výši 16 miliard dolarů, což představuje meziroční růst o 60 %.

Za loňský rok podle analýzy Digital Commerce 360 utratili nakupující v top stovce online tržišť světa více než dva biliony dolarů. V Česku patří mezi největší provozovatele online tržišť Alza.cz a Mall.cz.

Rozvoj online tržišť v Česku letos výrazně urychlila pandemie koronaviru. Podle vyjádření Alzy je možné prostřednictvím partnerského prodeje nakoupit už sto tisíc produktů od velkých, zavedených dodavatelů i těch malých bez vlastního e-shopu.

Letos v říjnu Mall.cz avizoval, že se do jeho partnerského prodeje zapojilo již na 1 200 partnerských obchodníků. Aktuálně zboží partnerů tvoří již přes 80 % nabídky Mallu a v České republice partnerský prodej generuje více než třetinu ze všech objednávek.

Zdroj: In Creative
Úvodní foto: © Sentavio - Fotolia.com

Komentáře