IDC: Západoevropský trh veřejných cloudových služeb poroste v příštích letech o pětinu ročně

To znamená více než zdvojnásobení tržeb do roku 2020, podobně jako tomu bude ve zbytku světa. Trojciferného růstu se podle analytiků dočkají všechny sledované vertikály, což znamená, že poskytovatel se v příštích letech prakticky nebude moci splést.

IDC: Západoevropský trh veřejných cloudových služeb poroste v příštích letech o pětinu ročněPodle nejnovější prognózy společnosti IDC se globální trh služeb veřejného cloudu v příštích letech dočká velmi silného růstu. Region západní Evropy, který představuje přibližně pětinu světového trhu, na tom nebude jinak – investice mají vyrůst z 15 miliard dolarů v roce 2016 na 38,6 miliardy v roce 2020, což představuje růst trhu průměrně o pětinu ročně.

IDC uvádí, že software jakou služba (SaaS) tvořil v roce 2015 66,9 % investic do veřejného cloudu v západní Evropě. V roce 2020 má stále držet většinový tržní podíl, nicméně cloudová infrastruktura (IaaS) a platformy (PaaS) podle analytiků čeká svižnější tempo růstu než SaaS.

Pokud jde o konkrétní odvětví, do veřejného cloudu nejvíce investují podniky působící v průmyslu a bankovnictví. Ve sledovaném období do roku 2020 IDC očekává nejvyšší nárůst investic u firem působících ve veřejných službách, pojišťovnictví a průmyslu, zároveň však dodává, že zcela u všech vertikál očekává do roku 2020 více než zdvojnásobení investic.

Flexibilita, nízké vstupní náklady a snadné používání cloudových služeb mění způsob, jak podniky přistupují k nákupu nových IT řešení. Cloudoví poskytovatelé by měli sledovat svá cílová odvětví, chápat, jakým způsobem tyto firmy fungují, a znát jejich potíže, aby jim byli schopni nabídnout řešení přizpůsobená jejich potřebám,“ uvedla analytička IDC Serena Da Roldová.

Největším trhem západní Evropy má i v roce 2020 být Spojené království s bezmála 30% podílem následované Německem a Francií. Tyto tři trhy se mají společně postarat o téměř dvě třetiny tržeb poskytovatelů. Německý trh se má zároveň těšit nejvyššímu růstu.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře