IDC: Západoevropský trh tiskových zařízení stále v útlumu, v druhém čtvrtletí klesl o 6,1 %

Zatímco prodej ve většině západoevropských zemích klesal jen mírně, britský trh se propadl o bezmála pětinu. Podniková poptávka stále zmírňuje poklesy ze strany skomírajícího spotřebitelského segmentu.

IDC: Západoevropský trh tiskových zařízení stále v útlumu, v druhém čtvrtletí klesl o 6,1 %Společnost IDC uvádí, že prodej tiskových zařízení (tiskáren a multifunkcí) v západní Evropě vykázal v druhém kvartálu 2019 meziroční pokles o 6,1 % na 4,13 milionu zařízení. Hodnota trhu nicméně oslabila jen o 1,1 % na 2,3 miliardy dolarů.

Pokles v inkoustu i laseru

Analytici podotýkají, že segment inkoustových tiskáren je nadále na ústupu, a to i přes 2,2% vyšší poptávku ze strany podnikové klientely. Spotřebitelský trh totiž ve sledovaném období opět oslabil, tentokrát meziročně o 6,0 %.

Segment laserových tiskáren zaznamenal mírnější pokles o 2,1 %, především kvůli slabé poptávce ve Spojeném království. Prodej v ostatních západoevropských zemích přitom podle společnosti IDC rostl.

Letos jsme zaznamenali poněkud nevyrovnané vzorce růstu napříč oblastmi,“ říká Phil Sargeant z IDC. „Očekáváme, že vlivem významných makroekonomických faktorů bude tento trend pokračovat i v příštích několika kvartálech.“

Propadák ve Spojeném království

Z hlediska jednotlivých zemí analytická společnost uvádí, že poptávka po tiskových zařízení na německém trhu v druhém čtvrtletí 2019 klesla o 3,7 %. Dobrou zprávou však je, že posílil prodej podnikových inkoustových zařízení.

Francie oslabila o 2,5 % hlavně vlivem slabé poptávky po domácích inkoustových tiskárnách. Nejhorší výsledek si připsalo Spojené království, kde se trh tiskových zařízení propadl o 18,9 %, přičemž oba segmenty klesaly dvouciferným tempem.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře