IDC: Výdaje za cloudovou infrastrukturu poroste v regionu CEMA v roce 2014 o 20,5 %

Růst má podobně pokračovat i v příštích letech. V roce 2015 má překonat 900 milionů dolarů, o rok později miliadu.

IDC: Výdaje za cloudovou infrastrukturu poroste v regionu CEMA v roce 2014 o 20,5 %Společnost IDC předpovídá vysoký meziroční růst utrácení za cloudovou infrastrukturu na rozvojových trzích regionu CEMA (střední a východní Evropa, Blízký východ a Afrika). Zatímco v roce 2013 se za sítě, bezpečnostní zařízení, servery a úložiště v dané oblasti utratilo 638 milionů dolarů, v roce 2014 to má být o celých 20,5 % více, 769 milionů.

Hlavním tahounem tohoto růstu má podle IDC být soukromý cloud (hostovaný i on-premise) zčásti i kvůli absenci velkých poskytovatelů veřejných cloudů v regionu CEMA. Předpovídaný růst je podstatně vyšší než růst výdajů za tradiční datacentra.

Vývoj trhu cloudové infrastruktury se v regionu CEMA nachází na pozitivní trajektorii, neboť si řada organizací začíná uvědomovat, že může profitovat z plnohodnotné cloudové implementace, ať soukromé, či veřejné,“ uvedl Jiří Helebrand, ředitel výzkumu v oblasti serverových systémů a řešení infrastruktury v IDC CEMA.

Pozitivní vývoj má pokračovat i v příštích letech. V roce 2015 má trh překonat hranici 900 milionů dolarů a v roce 2016 má pokořit miliardový milník.

Graf – Prognóza vývoje trhu cloudové infrastruktury v regionu CEMA (miliony dolarů)

 

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © CenturionStudio.it - Fotolia.com

Komentáře