IDC: Výdaje na veřejný cloud v CEE letos vyrostou o 27 %, zejména díky výrobě

Řada společností poskytujících finanční služby v regionu považuje PaaS za klíčový nástroj pro rychlejší a levnější uvádění inovativních služeb zaměřených na zákazníky.

IDC: Výdaje na veřejný cloud v CEE letos vyrostou o 27 %, zejména díky výroběSpolečnost IDC předpovídá, že celkové výdaje na veřejnou cloudovou infrastrukturu a softwarové služby v regionu střední a východní Evropy (CEE) v roce 2021 vzrostou o 27 % na více než 5 miliard dolarů.

Analytici odhadují, že největší podíl na investicích bude mít výrobní sektor; nezaostanou však ani další průmyslová odvětví, jako třeba služby, malo- a velkoobchod či telekomunikace, která zrychlují tempo přesunu od on-premise řešení ke cloudovým platformám.

Podniky ve střední a východní Evropě si uvědomují, že kvůli extrémní konkurenci musí migrovat z lokálních řešení do veřejného cloudu, aby zákazníkům poskytovaly agilnější, flexibilnější a přizpůsobitelnější služby,“ vysvětluje Soheyla Mirshahiová z IDC.

Analytická společnost poukazuje na to, že podniky v CEE stále častěji využívají cloudovou platformu jako službu (PaaS) pro urychlení vývoje a nasazování aplikací. To podle odborníků představuje příležitost pro poskytovatele služeb, zejména ve finančním sektoru.

Organizace jsou v rámci zotavování z pandemie čím dál připravenější investovat do digitálních transformací a iniciativ na posílení odolnosti podnikání, které se výrazně opírají právě o cloudové služby,“ upřesňuje Mirshahiová.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře