IDC: Výdaje na 5G a LTE routery se v roce 2024 vyšplhají na 3 miliardy dolarů

Trh do roku 2024 poroste v průměru o 21,2 % ročně, rozmach poptávky po 5G se výrazněji projeví až v příštím roce. I tak by ale prodej 5G a LTE routerů měl letos růst dvouciferným tempem.

IDC: Výdaje na 5G a LTE routery se v roce 2024 vyšplhají na 3 miliardy dolarůSpolečnost IDC odhaduje, že prodej LTE routerů v letošním roce poroste dvouciferným tempem. Významný růst by podle analytiků měla zaznamenat i poptávka po bezdrátových 5G routerech, a to díky nasazování sítí nové generace v druhé polovině roku.

I přes určitý tlak na snižování výdajů na podnikovou síťovou infrastrukturu se dá očekávat, že tržby výrobců LTE routerů v letošním roce opět porostou,“ říká Patrick Filkins z IDC. „Vliv poptávky po 5G se však významněji projeví až v roce 2021.

Analytici přepokládají, že celosvětový trh 5G a LTE routerů vyroste z 979 milionů dolarů v roce 2019 na necelé 3 miliardy dolarů v roce 2024 při průměrném růstu o 21,2 % ročně.

Z hlediska regionů bude největším odběratelem Severní Amerika, nejrychlejší růst by však podle společnosti měl zaznamenat asijskopacifický region (bez Japonska). Dalším klíčovým trhem pro 5G podle IDC bude Austrálie.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: blackboard @stock.adobe.com

Komentáře