IDC: Trh zdravotní nositelné elektroniky poroste v regionu CEE průměrně o 16,5 % ročně

Internet věcí v regionu střední a východní Evropy podle IDC pronikne do sektoru zdravotnictví prostřednictvím nositelné elektroniky.

IDC: Trh zdravotní nositelné elektroniky poroste v regionu CEE průměrně o 16,5 % ročněSpolečnost IDC zveřejnila závěry zprávy svého oddělení IDC Health Insights, která předpovídá vývoj nasazování internetu věcí ve zdravotnickém sektoru v regionu CEE (střední a východní Evropa) v průběhu let 2013 - 2018.

IDC očekává, že internet věcí se bude obecně stávat nedílnou součástí zdravotnictví. Technologie třetí platformy (cloud, velká data, mobilita a sociální média) mají přinést zdravotnictví obrovské výhody, a to kombinací sběru dat pomocí nejrůznějších čidel, jejich analýzy pomocí příslušných nástrojů a následného promítnutí takto získaných zjištění do léčby.

Hlavní využití v rámci zdravotnictví má internet věcí najít v oblasti prevence. Nositelná zdravotní elektronika se nyní má stát předvojem nasazení internetu věcí v celém odvětví. 

Rostoucí dostupnost volně prodávaných a levných nositelných zařízení podle IDC povede ke zvýšení počtu hráčů na trhu a rozšíření celkového ekosystému.

Ekosystém samozřejmě nezahrnuje pouze samotná zařízení, ale i analytické nástroje, cloudová řešení a především nesmírné množství zdravotních aplikací. IDC očekává, že trh nositelné zdravotní elektroniky poroste ve zmíněném období do roku 2018 o 16,5 % ročně.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © momius - Fotolia.com

Komentáře