IDC: Trh virtuálních klientů v regionu EMEA poroste příštích 5 let o 7,5 % ročně

Hodnota trhu má do roku 2018 vyrůst z 804 milionů dolarů na 1,18 miliardy. Rozvojové trhy mají dohnat ty rozvinuté, ne však ty v regionu CEE.

IDC: Trh virtuálních klientů v regionu EMEA poroste příštích 5 let o 7,5 % ročněPrognóza společnosti IDC očekává v letech 2013 – 2018 růst trhu virtuálních klientů v regionu EMEA z 804 milionů dolarů na 1,18 miliardy. To představuje složenou roční míru růstu o 7,5 %.

IDC předpokládá, že za růstem bude stát především kategorie centralizovaných virtuálních desktopů (CVD), taktéž označovaná jako virtuální desktopová infrastruktura (VDI). Další kategorie, například virtualizace aplikací a další, mají zaznamenat jen mírný růst.

V návaznosti na pokrok ve virtualizaci infrastruktury datacenter je jen logické, že si účinnost a flexibilita virtualizace najdou prostřednictvím virtuálních klientů cestu i do oblasti desktopů a aplikací,“ uvedl Andreas Olah, analytik IDC pro oblast infrastruktury datacenter.

Očekává se, že cloudoví poskytovatelé si utrhnou největší podíl trhu CVD prostřednictvím řešení DaaS [desktop jako služba] a WaaS [Windows jako služba], která přinesou menším podnikům výhody virtuálních klientů a desktopů,“ dodal.

IDC dále očekává, že méně rozvinuté trhy zažijí rychlý růst a během zmíněného pětiletého období doženou vyspělé trhy. Výjimkou budou tvořit oblasti jižní Evropy a regionu CEE.

Přestože zde najdeme několik velkých projektů, rozvojové trhy regionu CEMA stále zaostávají za západní Evropou. V oblasti infrastruktury jsou zde naléhavější výzvy. Například v nemocnicích se prostředky využívají na kriticky potřebné zdravotnické vybavení a analytické nástroje, spíše než na virtualizovanou infrastrukturu,“ uvedl Mohamed Hefny, analytik IDC pro oblast systémů a infrastruktury.

IDC doporučuje organizacím všech velikostí, aby s ohledem na tlak uživatelů a konkurence, změny celkové podoby IT a trendů jako BYOD zvážily zavedení virtuálních desktopů. Zároveň však analytici varují před řadou pastí, do kterých může organizace při zavádění VDI spadnout. Jde například o růst nákladů nebo neschopnost zvládnout potíže spojené se složitostí virtuální infrastruktury.

Graf - Růst trhu podle oblastí regionu EMEA

 

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © improvize - Fotolia.com

Komentáře