IDC: Trh tenkých klientů v regionu EMEA vyrostl během 2. čtvrtletí o 22,2 %

Oblast střední a východní Evropy však trpěla konfliktem na Ukrajině a za celý rok se má propadnout o více než pětinu.

IDC: Trh tenkých klientů v regionu EMEA vyrostl během 2. čtvrtletí o 22,2 %Trh tenkých klientů v regionu EMEA vyrostl během druhého kvartálu 2014 o 22,2 % na 169,6 milionu dolarů. Během období se prodalo přibližně 476 500 jednotek, o 15,3 % více než ve druhém kvartálu roku 2013. Údaje přinesla pravidelná čtvrtletní zpráva společnosti IDC.

Za takto pozitivním vývojem podle IDC stojí hospodářské oživení v západní Evropě a dříve odložené projekty v ostatních oblastech. Vliv mělo mít i ukončení podpory Windows XP a s ním spojená migrace. Vyšší růst tržeb oproti počtu prodaných zařízení podle IDC reflektuje rostoucí poptávku po silnějším hardwaru a zájem o tenké klienty v provedení all-in-one. Ty tvořily 4,5 % všech prodaných zařízení.

Ne všechny trhy na tom však byly tak dobře. Region CEE dále trápí konflikt na Ukrajině a s ním spojené ekonomické sankce vůči Rusku. V jejich důsledku má v roce 2014 poklesnout podíl ruského trhu v rámci CEE na 52,5 % (v roce 2012 to přitom bylo 72 %) a celý region má za rok 2014 vykázat 21,1% propad trhu tenkých klientů.

Graf – Prognóza vývoje trhu tenkých klientů v regionu EMEA

 

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © improvize - Fotolia.com

Komentáře