IDC: Trh SSD v příštích letech pokvete, čeká je expanze napříč trhy

Současná nepříznivá situace na trhu SSD se podle analytiků napraví již v příštím roce a následovat bude rozkvět a šíření těchto úložišť hlouběji do oblastí koncových zařízení a infrastruktury, ale také do nových segmentů.

IDC: Trh SSD v příštích letech pokvete, čeká je expanze napříč trhySpolečnost IDC ve své nové prognóze hovoří o silném růstu globálního trhu SSD úložišť v následujících letech. Ve sledovaném období mezi lety 2016 a 2021 má trh vykázat nárůst objemu průměrně o 15,1 % ročně. Velmi podobně, konkrétně o 14,8 %, mají každoročně růst příjmy výrobců.

V roce 2021 má trh dosáhnout hodnoty 33,6 miliardy dolarů, na čemž se bude podle analytiků podílet několik klíčových faktorů. Tím hlavním má být rostoucí dostupnost flashových čipů, a to jak z hlediska počtu, tak co se týče ceny.

IDC očekává, že současný negativní trend, kde nedostatek NAND úložišť způsobuje jejich vysoké ceny, postupně vymizí během roku 2018 (podobně to vidí i Jaroslav Bednář z Adaty) a následovat bude eroze cen a pokračující šíření SSD úložišť v rámci PC a dalších koncových zařízení.

Expanze do strarých i nových segmentů

SSD úložiště jsou na cestě stát se široce používanou a všudypřítomnou technologií napříč IT trhy. Zároveň hrají velmi důležitou úlohu v realizaci digitální transformace,“ zdůraznil viceprezident IDC Jeff Janukowicz, podle kterého tato dynamika rovněž přispěje k rozvoji segmentu SSD.

SSD  si podle IDC ve sledovaném najdou cestu nejen do širšího počtu koncových zařízení, jako jsou PC nebo hybridní tablety, ale rovněž do podnikové infrastruktury. Klesající cena za gigabajt jim má otevřít nové cesty do serverů, síťových úložišť a cloudových datacenter.

V neposlední řadě pak IDC očekává šíření SSD úložišť i do dalších segmentů, především do internetu věcí. Výrobce podle analytiků ocení jejich flexibilitu, kapacitu a odolnost v náročných podmínkách.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře