IDC: Trh softwarově definovaných sítí se do roku 2018 zosminásobí

Silný růst hodnoty trhu o necelé miliardy dolarů v roce 2014 na více než 8 miliard v roce 2018 podle IDC potáhne nasazování SDN v podnicích a v datacentrech cloudových poskytovatelů.

IDC: Trh softwarově definovaných sítí se do roku 2018 zosminásobíSoftwarově definované sítě čeká podle prognózy společnosti IDC v příštích letech rapidní růst. Hodnota globálního trhu SDN pro podniky a poskytovatele cloudových služeb má z 960 milionů dolarů v roce 2014 vyrůst na více než 8 miliard dolarů.

Prognóza zahrnuje fyzickou infrastrukturu, ovládací a virtualizační software, síťové a bezpečnostní služby, a souvisejícící aplikace a profesionální služby.

SDN je inovativní model architektury, který umožňuje do podnikových sítí nebo datacenter dodávat automatizaci, virtualizaci sítí a jejich programovatelnost. Podle IDC jde o klíčový prvek změny v oblasti sítí, kde v současnosti dochází ke spojení několika tržních a technologických faktorů:

IDC vidí využití SDN u cloudových poskytovatelů a v podnicích jako hlavní tahouny růstu v nejbližších letech. Významný podíl mají mít především podniky, jakkoliv mají v současné době teprve zkoumat, jaké výhody jim SDN může přinést.

Jako konkrétní příklady využití SDN uvádí IDC následující:

  • web-scaling pro poskytovatele hostingu nebo veřejného cloudu

  • spouštění soukromých nebo hybridních cloudových služeb

  • programovatelnost a přizpůsobování sítí

  • bezpečnostní aplikace

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře