IDC: Trh softwarově definované infrastruktury v roce 2020 překonal hranici 12 miliard dolarů

Trh v pandemickém roce posílil o 5 %, přičemž více než polovinu hodnoty tvořil softwarově definovaný výpočetní software. Analytici navíc malují SDI zářnou budoucnost.

IDC: Trh softwarově definované infrastruktury v roce 2020 překonal hranici 12 miliard dolarůSpolečnost IDC informuje, že globální trh softwarově definované infrastruktury (SDI) v loňském roce vyrostl o 5 % na 12,17 miliardy dolarů. Ačkoli šlo o pomalejší růst než v předchozích letech, trhu se v pandemickém roce dařilo lépe než jiným klíčovým technologiím.

Trh SDI podle analytiků tvoří tři technologické pilíře – softwarově definovaný výpočetní software (ten tvoří 53 % hodnoty trhu), řídicí software pro softwarově definovaná úložiště (36 %) a softwarově definovaný síťový software (11 %).

Softwarově definovaná infrastrukturní řešení jsou již dlouho oblíbená u společností, které chtějí eliminovat náklady, složitost a rizika v rámci svých datových center,“ popisuje Eric Sheppard z IDC.

Ač jsou tyto technologie k dispozici již řadu let, nejnovější technologické pokroky podle něj umožňují naplňovat současné požadavky datových center lépe než kdykoli předtím.

Ze softwarově definované infrastruktury se tak rychle stává prioritní platforma pro podniky, jež se zabývají modernizací a transformací datových center po celém světě,“ doplňuje Sheppard.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © kiri - Fotolia.com

Komentáře