IDC: Trh softwarově definované infrastruktury v první polovině roku vyrostl o desetinu

Hodnota trhu SDI se ve sledovaném období vyšplhala na 6,5 miliardy dolarů, přičemž více než polovinu tvoří softwarově definovaný výpočetní software.

IDC: Trh softwarově definované infrastruktury v první polovině roku vyrostl o desetinuSpolečnost IDC informuje, že celosvětový trh softwarově definované infrastruktury (SDI) v první polovině roku 2021 meziročně posílil o 10,7 % na 6,5 miliardy dolarů.

Trh SDI podle analytiků tvoří tři technologické pilíře – softwarově definovaný výpočetní software (ten tvoří 54 % hodnoty trhu), řídicí software pro softwarově definovaná úložiště (35 %) a softwarově definovaný síťový software (10 %).

Po náročném roce 2020, kdy výsledky tížila těžká obchodní nejistota – alespoň podle historických výkonnostních standardů –, se trhu SDI v první polovině tohoto roku dařilo mnohem lépe,“ komentuje Greg Macatee z IDC.

Dodává, že zrychlení na trhu SDI souvisí především s tím, jak se podniky vrací k běžnějším modelům výdajů na IT a začínají investovat do softwarově definovaných technologií s cílem transformovat a modernizovat svá datová centra.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © kiri - Fotolia.com

Komentáře