IDC: Trh skenerů v regionu CEMA rostl, ale v evropské části se propadl o třetinu

Zatímco v oblasti Středního východu a Afriky trh meziročně vyrostl o více než čtvrtinu, ve Střední a Východní Evropě došlo k jeho propadu o 33,4 %.

IDC: Trh skenerů v regionu CEMA rostl, ale v evropské části se propadl o třetinuTrh skenerů v regionu CEMA dosáhl v prvním čtvrtletí 2014 meziročního nárůstu prodaných jednotek o 2,7 % a tržeb o 11,4 %. Celkem se v regionu za sledované období prodalo 96 373 těchto zařízení za 139,2 milionu dolarů.Za růstem stála především poptávka z klíčových vertikál finančního a veřejného sektoru. Výsledky přinesla pravidelná čtvrtletní zpráva společnosti IDC.

V rámci regionu se zásadně lišily výsledky jednotlivých oblastí. Zatímco v podregionu MEA (Střední východ a Afrika) trh vyrostl o 25,2 %, v CEE (Střední a Východní Evropa) se naopak propadl o 33,4 %.

IDC k tomu uvádí, že za tak zásadním rozdílem stojí odlišné preference. Zatímco v zemích MEA organizace dávají přednost samostatným zařízením pro skenování a pro tisk, v Evropě uživatelé preferují používání multifunkcí.

IDC dodává, že trhy v celém regionu jsou daleko od nasycení a že růst á pokračovat po celé období 2014 – 2018.

Trh v regionu si rozdělily společnosti Fujitsu, HP, Canon, Epson a Kodak, dohromady držící více než 80% podíl.

Infografika – Rozdělení prodaných skenerů podle typu

 

Zdroj: IDC
Komentáře