IDC: Trh pracovních stanic klesl v loni v regionu EMEA o 1 %

Hlavní konkurenci tohoto segmentu představují high-endové firemní notebooky. Výrobci se jim snaží čelit zeštíhlováním modelů a nabídkou vyššího výpočetního výkonu a konektivity.

IDC: Trh pracovních stanic klesl v loni v regionu EMEA o 1 %Trh mobilních pracovních stanice v regionu EMEA poklesl v roce 2013 při zhruba 300 tisísích prodaných kusů meziročně o 1 %. Hlavní příčinou trvajícího poklesu (o rok dříve se trh propadl dokonce o 20 %) je podle společnosti IDC dopad hospodářské krize na EU, která je v rámci regionu největším odbytištěm tohoto druhu počítačů.

Očekává se, že střední a velké podniky budou i nadále obezřetné ohledně nákupu infrastruktury, zejména co se týče mobilních pracovních stanic. Pro podniky jsou prioritami cloud, virtuální desktopy a mobilní aplikace," uvedl Mohamed Hefny, senior analytik IDC zaměřený na systémy a infrastrukturu.

IDC přesto očekává v letošním roce mírný růst prodeje mobilních pracovních stanic o 2,3 %.

Hlavní konkurenci pro tento segment představují vyšší modely firemních notebooků. Výrobci pracovních stanic se snaží odpovědět menšími, tenčími a lehčími zařízeními. Růst chtějí podpořit rovněž lepšími grafickými schopnostmi, větší RAM, delší výdrží baterie a možností připojit vícero monitorů prostřednictvím dokovacích stanic.

Infografika: Předpověď prodeje mobilních pracovních stanic

Zdroj: IDC

Úvodní foto: HP

Komentáře