IDC: Trh podnikových WLAN produktů ve třetím kvartálu vzrostl o téměř 10 %

Trh podnikových WLAN produktů zaznamenal silný růst o 9,8 % zejména díky poptávce po bezdrátových přístupových technologiích. Ve spotřebitelském segmentu poprvé převládly prodeje přístupových bodů podporujících standard 802.11ac.

IDC: Trh podnikových WLAN produktů ve třetím kvartálu vzrostl o téměř 10 %Globální trh produktů pro bezdrátové sítě (WLAN) vykázal podle společnosti IDC ve třetím čtvrtletí 2018 meziroční nárůst o 6,9 % na 2,7 miliardy dolarů. Vliv na pozitivní výsledek měl silný 9,8% růst podnikového segmentu na 1,6 miliardy.

Prodej podnikových WLAN produktů podle IDC i nadále žene nahoru poptávka po bezdrátových přístupových technologiích společně s novými pokročilými funkcemi správy softwaru a možnostmi automatizace.

Spotřebitelský segment ve třetím kvartálu 2018 vyrostl o 2,8 % na 1,1 miliardy dolarů. IDC zároveň zmiňuje významný milník: více než polovina prodaných přístupových bodů podporovala standard 802.11ac a postarala se o 75,5 % celkových příjmů.

Trh v našem regionu silně roste

Z geografického hlediska nejvyšší růst vykázaly státy střední a východní Evropy. Tam trh WLAN produktů meziročně vyskočil o 20,3 % a například Polsko zaznamenalo 42,3 % růst. Západní Evropa posílila o 7,3 %, zasáhl ji ale 3% propad v Německu.

Solidně rostly i ostatní trhy – Jižní Amerika vykázala 17,1% růst a Severní Amerika vzrostla o 10 %. Oblast Blízkého východu a Afriky si polepšila o 18,1 % a trh v Asii a Tichomoří bez Japonska meziročně vyrostl o 5,4 %.

Cisco upevňuje pozici hegemona trhu

Cisco zaznamenalo 12,8% meziroční a 13,8% mezičtvrtletní růst, což společnosti napomohlo posílit svoji pozici jedničky. Nyní drží již 46% podíl na trhu. Na druhém místě s velkým odstupem následuje HPE-Aruba se 13,8 % a meziročním růstem o 10,7 %.

Společnost Arris/Ruckus na třetím místě vykázala růst o 19,9 % a v současné době drží 6,4 % trhu. Stejný díl má i Ubiquiti, které si meziročně polepšilo o silných 32,4 %. Naopak nižší podíl na trhu, konkrétně 4,8 %, má i přes 4,6% meziroční růst Huawei.

Graf – Vývoj tržních podílů a příjmů největší výrobců

Vývoj tržních podílů a příjmů největší výrobců WLAN

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © bagpereira - Fotolia.com

Komentáře