IDC: Trh mobilního zabezpečení v regionu CEE se do roku 2020 téměř zdvojnásobí

Růst hodnoty bezpečnostních řešení pro vzdálený přístup k podnikové infrastruktuře podle IDC odpovídá potřebám firmám v kontextu čím dál většího rozšíření mobility v podnicích.

IDC: Trh mobilního zabezpečení v regionu CEE se do roku 2020 téměř zdvojnásobíPodle prognózy společnosti IDC týkající se vývoje trhu mobilní bezpečnosti v regionu stření a východní Evropy (CEE) v období 2016 až 2020 dojde v tomto segmentu ke stabilnímu růstu tržeb. V roce 2015 dosahovala hodnota tohoto trhu 43 miliardy dolarů, o pět let později to má být již 80 miliard.

Tento pozitivní trend podle IDC podtrhuje, jak velkou prioritou zabezpečení mobilních zařízení představuje a jak roste hrozba útoku. Kromě toho, jak se v organizacích zabydlují řešení třetí platformy, bude na vývoj trhu mít vliv také legislativa, zejména nové evropské předpisy.

Balancování mezi inovativním a bezpečným

IDC popisuje mobilní bezpečnost jako závody ve zbrojení mezi výrobci řešení a kybernetickými zločinci v kontextu situace, kdy podniky hledají rovnováhu mezi zvyšováním produktivity a inovace a udržením dostatečného zabezpečení.

Tato potřeba balancovat mezi dvěma cíli, které jsou vůči v sobě v opozici, vede podle IDC k různým výsledkům závisejícím na mentalitě vedení organizací a šéfů jejich IT oddělení, stejně jako celkové struktuře podniku a důležitosti, kterou přisuzuje mobilitě.

Zabezpečení vzdáleného přístupu skrze mobilní zařízení a ochrana dat a aplikací v těchto zařízeních se stávají kritickým úkolem pro organizace v region CEE, které se snaží zvýšit svou produktivitu, ale zároveň udržet rizika na rozumné úrovni,“ uvedl šéf výzkumu IDC Mark Child.

Zkušenosti třetích stran mohou být v této rychle se rozvíjející oblasti nesmírně prospěšné. Organizace by proto neměly váhat a měly by se obrátit na důvěryhodné poskytovatele se žádostí o radu s plánováním a nasazováním potřebných řešení,“ dodal Child.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: Dell

Komentáře