IDC: Trh IP kamer a dohledových systémů čeká příznivý růst, pandemii navzdory

Růstu pomáhá především stále častější nasazování inteligentních kamerových systémů a analytického softwaru; ten rozšiřuje možnosti využití kamer v různých rolích nad rámec základního dohledu.

IDC: Trh IP kamer a dohledových systémů čeká příznivý růst, pandemii navzdorySpolečnost IDC uvádí, že celosvětový trh IP kamer a dohledových systémů bude do roku 2025 růst, a to navzdory nepříznivému dopadu pandemie onemocnění covid-19 a drastickému omezení působení dvou předních prodejců v USA.

Nová prognóza naznačuje, že globální trh IP kamer a dohledových systémů v roce 2025 dosáhne hodnoty 44 miliard dolarů; do konce prognózovaného období by tak měl růst v průměru o bezmála 13 % ročně.

Pozitivní vývoj lze podle analytiků připsat zejména rostoucímu nasazování inteligentních kamerových systémů a analytického softwaru, jenž rozšiřuje možnosti využití v různých rolích nad rámec základního dohledu.

Růst by mohly zbrzdit regulace

Růst popularity dohledových kamer podporuje nasazování inteligentních kamerových systémů a video analytických aplikací,“ potvrzuje Mike Jude z IDC. „Přestože na trhu kvůli covidu došlo ke krátkodobému poklesu, dlouhodobé vyhlídky jsou pozitivní.“

Segment spotřebitelských kamerových systémů podle IDC aktuálně představuje 32 % trhu; spotřebitelé nejčastěji projevují zájem o domácí bezpečnostní systémy a mobilní kamery, jako jsou například kamery v automobilech.

Analytici dále poukazují na to, že největším odbytištěm pro dohledové systémy bude Severní Amerika, v těsném závěsu pak bude Čína. Zařazení čínských výrobců na černou listinu USA by pak nemělo trh zpomalit, ale naopak otevřít trh menším výrobcům.

Potenciální hrozbou pro trh by ale mohly být regulace zavedené jako reakce na využívání pokročilé analytiky – jako je například umělá inteligence pro rozpoznávání tváří.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře