IDC: Trh cloudového softwaru pro spolupráci poroste v příštích letech o pětinu ročně

Nutnost propojení strukturovaných podnikových procesů a nestrukturovaného sdílení souborů v rámci organizace má podle IDC vést ke zdravému růstu trhu softwaru pro spolupráci, zejména toho cloudového. V roce 2019 má hodnota trhu dosahovat 6,2 miliardy dolarů.

IDC: Trh cloudového softwaru pro spolupráci poroste v příštích letech o pětinu ročněSpolečnost IDC ve své nové prognóze předpovídá silný růst trhu podnikového softwaru pro spolupráci. Složená roční míra růstu v období 2014-2019 má dosáhnout 13,4 % a trh má na konci tohoto období mít hodnotu 6,2 miliardy dolarů.

IDC dodává, že velký podíl tohoto růstu bude vyplývat z potřeby propojit nestrukturovanou ad hoc spolupráci s podnikovými procesy. Jinými slovy půjde o propojení softwaru typu ECM (správa obsahu) a nestrukturovaného sdílení přes FSS (software pro sdílení a synchronizaci souborů).

Vyšší nároky pracovníků propojí dříve oddělené trhy

Analytici tvrdí, že „na vině“ budou rostoucí očekávání uživatelů v oblasti osobní produktivity, která vytvoří tlak na vyvíjení dynamičtějších řešení, která budou umístěna na pomyslné křižovatce mezi ECM a FSS.

Nepřekvapí ani to, že růst trhu má vycházet prakticky výhradně z cloudu. Tržby z cloudových řešení mají růst o 23,1 % ročně, zatímco ty z on-premise softwaru podle IDC porostou o velmi skromných 0,8 %. IDC dodává, že půjde o další důkaz toho, že v podnikové sféře nalézají své místo řešení třetí platformy.

Potřeba vyměňovat si informace se spolupracovníky uvnitř i vně organizace a využívat je v kontextu kritických podnikových procesů přináší propojení hned několika trhů. Cloud zde bude hrát významnou roli. Bude zajímavé sledovat konkurenční manévrování výrobců poté, co roztáhnou svá nabídka napříč takto spojenými trhy,“ uvedla viceprezidentka IDC Vanessa Thompsonová.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře