IDC: Trh cloudové infrastruktury vyroste v roce 2015 o 21 %

Stabilní dvouciferný růst se dá podle IDC čekat po celé období příštích pěti let.

IDC: Trh cloudové infrastruktury vyroste v roce 2015 o 21 %Po zprávě o vývoji trhu cloudové IT infrastruktury v roce 2014 zveřejnili analytici z IDC i prognózu jeho dalšího rozvoje v roce 2015. Hodnota trhu, který zahrnuje servery, úložiště a ehternetové switche určené k podpoře cloudových služeb, se má během letošního roku zvýšit o 21 % na 32 miliard dolarů.

Příjmy z infrastruktury pro soukromý cloud mají meziročně vyrůst o 16 % na 12 miliard dolarů, zatímco vybavení pro veřejný cloud má růst o 25 % na 21 miliard. Cloudová infrastruktura má v roce 2015 tvořit již 32 % veškeré prodané IT infrastruktury.

Z geografického hlediska se má nejrychleji rozvíjet trh v západní Evropě, který by měl podle prognózy letos vyrůst o 32 %. S odstupem následují oblast Jižní Ameriky (23% růst), Japonsko (22% růst) a USA (21% růst).

Jasno a slunečno po celých příštích pět let

Při pohledu do vzdálenější budoucnosti IDC očekává, že trh cloudové infrastruktury poroste během příštích pěti letech o složenou roční míru růstu (CAGR) 14 %. Stejná míra růstu má platit pro soukromý i veřejný cloud.

To by znamenalo, že v roce 2019 bude trh dosahovat roční hodnoty ve výši 52 miliard dolarů a 45% podílu na celkovém trhu i IT infrastrukturou.

Tempo rozšiřování využívání cloudových platforem se v dohledné době nezpomalí. Růst trhu cloudové infrastruktury proto bude v příštích letech rychlejší než růst celkového trhu,“ uvedl Kuba Stolarski, ředitel výzkumu IDC pro oblast serverů a virtualizace.

S tím, jak se na trhu začínají prosazovat řešení třetí platformy a software příští generace, bude tradiční IT infrastruktura stále více ztrácet ve prospěch jednoduchosti, flexibility a rozšiřitelnosti, jež nabízejí cloudová řešení,“ dodal Stolarski.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © CenturionStudio.it - Fotolia.com

Komentáře