IDC: Trh chytrých vozidel poroste do roku 2023 dvouciferným tempem

Podle IDC budou v roce 2023 více než dvě třetiny všech nových lehkých užitkových a nákladních vozidel dodávány s integrovanou konektivitou. Popularitu zvyšuje spotřebitelská poptávka i lepší dostupnost sítí nové generace.

IDC: Trh chytrých vozidel poroste do roku 2023 dvouciferným tempemSpolečnost IDC ve své prognóze hovoří o 45,4% nárůstu prodejů chytrých vozidel v roce 2019. Zatímco letos by se mělo prodat 51,1 milionů vozů, analytická společnost odhaduje, že v do roku 2023 se číslo vyšplhá na 76,3 milionů s průměrným ročním růstem o 16,8 %.

Analytici předpovídají, že v roce 2023 bude téměř 70 % všech nových lehkých užitkových vozidel a nákladních vozidel dodáváno s integrovanou konektivitou. V USA pak budou chytrá auta tvořit téměř 90 % všech nových vozidel.

Trvalý růst trhu propojených vozidel pohání množství faktorů od poptávky spotřebitelů po intenzivnějších prožitcích z jízdy autem či schopnosti výrobců lépe využívat nové technologie, až po investice telekomunikačních operátorů do nových sítí a služeb.

Automobilový ekosystém proměňuje vozidla v nové digitální platformy,“ uvádí Matt Acaro z IDC. „Nasazení integrovaného nebo dodatečného chytrého připojení v širokém měřítku je klíčovým faktorem pro využití jeho plného potenciálu,“ dodává.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: metamorworks @ stock.adobe.com

Komentáře