IDC: Trh bezdrátových zařízení v Q2 rostl o desetinu

Trh spotřebitelských a podnikových bezdrátových zařízení (WLAN) ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 10,8 %.

IDC: Trh bezdrátových zařízení v Q2 rostl o desetinuNejrychleji rostoucím segmentem se podle analytické společnosti IDC stala ve druhém čtvrtletí zařízení určená do podniků, po kterých se poptávka zvedla o 15,8 %.

Jedním z důvodů se stalo posilování mobilní dostupnosti, která zůstane podle analytiků nadále hnacím motorem také ve vzdělávacím sektoru, retailu, zdravotnictví a dalších distribučních kanálech. V této souvislosti nutno podotknout, že ještě v minulém roce se tento segment meziročně propadal o více než 20 %.

Spotřebitelských WLAN zařízení se prodalo o 6,5 % víc než loni.

Při pohledu na regiony největší meziroční nárůst (o 38,8 %) zaznamenala Latinská Amerika následovaná regionem Asia/Pacific (24 %) a Severní Amerikou (15,9 %). V regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky se poptávka po WLAN vlivem nepříznivých makroekonomických podmínek zvedla pouze o 6,4 %.

Přesto, že jsou výsledky napříč regiony odlišné, analytici predikují optimistický výhled pro všechny segmenty trhu (spotřebitelský, podnikový i ISP) z důvodu obnovy a pořizování nových a výkonnějších zařízení.

Jedničkou z pohledu příjmů zůstalo Cisco, které utržilo o 16,7 % více než loni a patřila mu nadpoloviční většina příjmů. Druhá Aruba (bez OEM) zaznamenala meziroční nárůst příjmů o 13,6 %. HP dokázalo utržit o 17,7 % více než loni a též si polepšilo v tržním podílu.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © bagpereira - Fotolia.com

Komentáře